Srpen 2010

spoilerová kapitola č. 2

30. srpna 2010 v 17:32 Hvězda
Hvězda
… WELCOME TO HOLLYWOOD

Titulek se omlouvá

29. srpna 2010 v 14:15 Co se děje...
Jaj, nějak to tu zanedbávám... zase...

Končí prázdniny, brzo začne škola, a tak mám nějak po náladě. A bez nálady se mi blbě tvoří. I když je pravda, že jsem dopsala (a myslím, že úspěšně... *samochvála smrdí, fuj) další kapitolu Hvězdy, takže ji co nejdřív zveřejním. Jen udělám menší úpravy a zkotroluju (už asi po páté), jestli to dává smysl. Bylo to náhlé políbení můzy, tak jsem psala rychle a zřejmě s blbostma:D

Navíc mě v poslední době ovládla Tudorovská nálada. Nebo tak nějak celkově seriálová. Krom Tudorovců mám rozkoukáno ještě Mrtví jako já a každý čtvrtek sedáme s maminou k Zoufalým manželkám. Tradiční PŘÁTELE zmiňuji jen pro pořádek. V poslední době jsem snad neviděla žádný film, natož nějaký kvalitní. Hrůza se mnou:D

Tož, těšte se na Lauru, děckááá :) !

Pauleen

A je to za námi:)

24. srpna 2010 v 10:08 Stalo se
Čtyři neprospané noci, čtyři dny strachu vyjít ven na ulici... JSOU PRYČ... juchůůůů!

Ve čtvrtek se mi podařilo usnout po třetí hodině ráno... takže vlastně až v pátek...
V pátek odpoledne jsem šla za kámoškou do města, protože se vrátila z Irska, tak jsme zašly na ledovou čokoládu. Cestou jsem potkala jedno fesťákové individuum. Motal se po celém chodníku, cvrndal kolem sebe pivo ze sklenice a hulákal kolem sebe: "Vojetý, hlavně vojetý!" Doteď pořád nevím, jestli mluvil o autech nebo o holkách...
A v noci jsem usnula díky únavě a mým oblíbeným písničkách ze slucháte rovnou do uší asi kolem půlnoci... Ale to by nebyl fesťáček, aby mě neprobudili asi o půl třetí, kdy pustili novou kapelu na plný pecky. Dobré ráno! (<-- silná, velmi, velmi silná ironie)
Stejnou noc jsem měla i v sobotu a podobnou i v neděli.
Jen s tím rozdílem, že kolem jedné skončily konzerty definitivně a kolem druhé je spláchnul noční liják. Dobře jim tak! *vůbec nejsem škodolibá:D

Prý až zase za rok. Měla bych vymýšlet místo, kam se na ty 4 dny schovám. Kdyby mi někdo za rok poskytl azyl, budu velmi vděčná:D...

Takže dobré ráno a hezký den přeji:)
Pauleen

*Bez názvu*

19. srpna 2010 v 19:14 bloopers
avatar
Chtěla bych napsat nějaký ten zbytečný článek, co bude snůškou mých myšlenkových pochodů, nesmyslných keců a hlavně... bude úplně zbytečný.
A proč?
No, prostě... Vlastně ani nevím. Mám zvláštní psací náladu, ale tak psací, abych se pustila do kapitol povídky, zas není. Ale psát jsem začala, to jo.

Zrovna teď mi tu hraje Pink a její Just Like a Pill a za chvíli se to změní na něco jiného, zřejmě na Anastaciu nebo na tu písničku z Camp Rocku, co se mi v češtině vůbec nelíbí, ale v angličtině se z ní můžu zbláznit, jak je hezká. A to se mi ten film nelíbí, protože tyhle naivní filmy nemám ráda už z principu.
A tenhle postoj se mění pouze pokud mám depku nebo pokud u mě převládne zvědavost se na něj podívat a pak říct, že jsem to stejně neměla dělat.

Asi si ty písničky pustím víc nahlas, protože mi za okny začíná dunět fesťák. Ano, miluji konec srpna, protože se stačí postavit na balkon s flaškou piva a připadám si jako v kotli, jen do mě nikdo nestrká. Snad slyšíte tu silnou ironii.
Nenávidím to.
Nenávidím ty lidi, co se 4 nebo 5 dní nemejou, chodí na TOI TOIky, válej se v trávě, potěj se v kotli u podia, nechaj se polít pivem a vůbec vším a pak kolem mě projdou ve městě.
Nenávidím ten fesťák celkově, protože ani jednu z kapel neznám, a když už jo, tak je nemám ráda. Přesto mi to tu hraje celou dobu do oken, protože jsem v takové blízkosti, že těm bubnům a kytarám a řevu neuniknu ani se šputny v uších.
Nenávidím tu dobu, protože tam jdou všichni kámoši, ale já jsem výhradně proti tomu, takže se nudím sama doma a nemám s kým jít ven.

Jen 4 dny, ale kolik je  jen kvůli nim ve mě nenávisti. To se mi nelíbí.

Pokud víte, kde sehnat taková ta skvělá sluchátka či co, co mají ti chlápci na letišti, aby neslyšeli vzlítající boingy, pošlete mi je prosím. Po neděli pošlu zpět s velkým díky:)...

Ta, co by si přála na pár dní ohluchnout

Rodinná oslava

16. srpna 2010 v 9:47 Stalo se
Děda měl sedmdesátiny.

Už týden předem plašila babička, mamka i teta s přípravou. Babi přemýšlela, kdy je nejlepší udělat chlebíčky a kolik jich tak má být. Mamka s tetou tajně pekly cukroví (jo, fakt cukroví:) ), kupovaly klobásky a nakládaly maso. Mamina ještě pekla dorta, babička čokoládové rolády se šlehačkou. Z toho jasně vidíte, jaká to pak musela být žranice (a to pořád není všechno).

V sobotu jsme se sešli na oběd v počtu 10. Krásné, kulaté. Bratránek přijel až ze Zélandu (konečně po roce), jinak by nás bylo 9. K jídlu byla roštěná s houskovým knedlíkem a už po tomhle jídle jsem začínala citit, že mám dost. Kolem druhé se začali scházet hosté. Mezi tím jsme hlavně přemýšleli, jestli budeme jíst vevnitř nebo venku na terase. Takže se židle stěhovaly zezdola nahoru a pak ještě jednou dolů.

Dort, roláda, cukroví a přípitek.

Heh, bratránek si dal slivovici, protože ji prý dlouho neměl. Vypil půl panáka a nějak to s ním zamávalo, takže tu zbylou půlku dal strejdovi na dopití a pak abstinoval na cocacole:D.

Chlebíčky, talíře obložené sýry, salámy a zeleninou.

Jakoby toho nebylo málo. Sedělo nás skoro 20 u tří stolů a na každém byl tác chlebíčků a obložený talíř. Babička mezitím odbíhala mýt nádobí a jakmile někde bylo půl talíře prázdného, běžela hned doplnit. Trochu nás to rozčilovalo, protože si ani na chvíli nesedla a my se cpali.

Večer jsme si chtěli jít někam sednout (ta "nejmladší generace"), ale nějak se to zvrhlo a ti nejstarší z "nejmladších" se jaksi opili už na místě a bylo by nebezpečné s nima ještě někam chodit. Sestřenka byla trochu uražená, protože se na to těšila, mamka s tetou a babičkou byly taky uražené, protože byla uražená sestřenka. A já byla lehce naštvaná, protože mi vadilo, jak jsou všichni uražení.

Páni, to byla žranice, že ještě teď, když si na to vzpomenu, bolí mě břicho. Takže za úkol si dávám denně nějakou rozcvičku a posilování, abych měla lepší pocit, že nějak odčiním to přejídání se vším možným...

Pauleen

Hra na babu v Sherwoodu (FF RH)

12. srpna 2010 v 10:39 Jednotlivé povídky
Hra na babu v Sherwoodu
Tahle dvoustránková maličkost mě napadla na kole, takže to možná má malou souvislost a nebyl to nápad, jako když se plácnete do hlavy. V hlavní roli Noční hlídač:)...

spoilerová kapitolka č.1

9. srpna 2010 v 11:26 Hvězda
GOOD BYE NEW YORK
Ráda bych jemi jednotlivými etapami Lauřinýho osobního či profesního života udělala takové menší větší skoky pomocí novinových článků a menších scének. Už proto, aby ten čas rychle utekl, a hlavně, nemůže jí být pořád 16 a 17 let... musí vyrůst, dospět a něco zažít:).
Hvězda

Titulek pokulhává

4. srpna 2010 v 18:29 Co se děje...
av
Tak tady to vypadá nějak bledě. Návštěv se tu moc neukáže, komentářů je taky pomálu. Já vím, je to moje vina, trochu to tu zenedbávám. Ale snažím se psát Hvězdu a nového Robina (ke kterému ještě nemám ani název... hrůza se mnou) a nějak zapomínám, že bych mohla něco napsat sem.

Ale slibuji, že se polepším.
Do konce týdne musím splnit toto:
  • dopsat rozepsané kapitoly
  • vymyslet jméno k FF na Robina
  • přečíst několik desítek stránek Sofiiny volby
To poslední moc s blogem nesouvisí, ale i tu četbu jsem nějak vynechala.

V pondělí sem dám 10. kapitolu Hvězdy a snad i anketu o ta jména pro povídku.

Pauleen

Můžu tě někam pozvat?

2. srpna 2010 v 14:01 Jednotlivé povídky
Tuhle povídku jsem napsala jen díky jedné velmi dobré náladě. A nalíbí se mi. nevím, jestli proto, že ta "nálada" je pryč, nebo prostě proto, že mi to příjde až moc sladký a kýčovitý... jako z amerického béčkového filmu ze střední školy (a teď fakt nenarážím na High Scholl Musical:D).