Červen 2010

Výlet - den třetí (PÁ)

28. června 2010 v 19:32 Stalo se
Tentokrát jsme měli cosi jako odpočinkový den... Po těch Tatrách je totiž úplně všechno jako odpočinek:D.

Nejprve jsme zajeli na Oravský hrad a zažili krásnou prohlídku a nakonci viděli i nevěstu, která se přijela na hrad vdávat.
Následovala prohlídka Demänovských ľadových jeskyní, kam většina z nás přišla jen v mikině (a někteří dokonce v kraťasech) a všichni jsme se divili, že je tam zima:D. Byli jsme v Medvědím sále, nebo jeskyni, už nevím přesně, a průvodnce se zeptal: "Není vám zima?" S hoooodně velkou ironií jsme řekli, že není. "Tak to je dobře," usmál se, "Tohle je totiž nejteplejší místo v jeskyních." :D A my klepali kosu:D... Ale byla to velmi poučná prohlídka - Do jeskyní vždycky bundu!:D
Zajeli jsme na hodinku do Liptovského Mikuláše nakoupit nějaké jídlo na poslední den a pak jsme se vrátili do kempu a hned běželi dolů na koupaliště... termální... Voda měla krásných 35°C a my v ní vydrželi celé dvě hodiny. Pak jsem si s kámoškou všimla, že všechny stříbrné prstýnky a řetízky nám zežloutly, protože ve vodě byla zřejmě síra, ale nechali jsme to být, ono se to pak vyčistilo samo. Docela.

Večer se pořádala "kolaudačka"... Ehm... Kluky přestalo bavit dívat se na šikmý stan holek, tak se prostě ráno usmysleli, že ho narovnají. Pak jsem říkala: "Takže dneska nás zvete na kolaudačku, ne? Když ho máte tak krásně zrekonstruovaný..."
Po "velké párty ve stanu" jsme se přesunuli do hospody v kempu a objednali se horkou čokoládu. Spolužák měl hlad, tak objednal pizzu. Dokonalá kombinace :D... v 11 v noci:D...

Potom jsme poslouhali historky opilého řidiče (naštěstí jiného zájezdu než našeho), který udělal ze spolužačky cikánku, která má mít 5 dětí se spolužákem,  a mě řekl, že se mu líbím, protože jsem štěkavá a pěkná, ale za ženu by mě nechtěl:D. Objednal si 6x borovičku s pepřem (fůůůůůůůj) a pak začal být surový a hádat se. Nakonec jsem kolem jedné odešla spát, protože jsem byla vedle něj, tudíž první na ráně, kdyby fakt chtěl rozdávat rány...

Pauleen:)

Výlet - den druhý (ČT)

24. června 2010 v 21:59 Stalo se
Ráno jsme se po pohodlné snídani v trávě sbalili, nasedli do autobusu a jeli do Tater.

Start byl někde ve výšce jednoho kiláku nad mořem a my si štrádovali po hnusné asfaltce výš a výš.... a výš... a někam do 1350 m n. m. Tam jsme si dali krátkou sváču, vyfotili se u jakéhosi jezírka, jehož jméno si už opravdu nepamatuju:D a pokračovali dál. Ještě se ale vrátím k té fotce... naše skupinovka je nejlepší fotka z celého výletu. Devět lidí a učitel se totiž vejdou do objektivu i na výšku s celým panoramatem:D.

Tak tedy zpět k cestě... Vydali jsme se po kamenné cestě s výhledem na hory dál a výš... A další přestávka byla v  nadmořské výšce okolo 1700 metrů. A měli jsme Roháče jak na dlani:).

Tam jsme se po posilnění sušenkama a pitím rozdělili na dvě skupiny. Ti první - výkonnější, namakanější, prostě lepší... ti šli nahoru na Ostrý Roháč prcházet se po zabijáckých vrcholcích a my - ti looseři:D... my si šli na Plesa.

Cesta to byla pohodová. Sice nás pak z té hnusné cesty dolů bolely kyčle, kolena, kotníky... no prostě celé nohy, ale měli jsme krásný výhled na hory, pohodové tempo (a ne to vražedné, kterým se šlo po asfaltce) a viděli jsme krásná Plesa.
Cestou jsme potkali nějakou školu Slováků. Vtípek! Holky v balerínkách nebo žabkách a s kabelčičkama:D. A ta jedna povídala: "Pani učitelko, prečo jste nám niepoviedala, že si máme vzít snehule?" Tak asi jdu do hor, nee?

Po túře jsme si odpočali a nabrali síly v krásné hospůdce (u které jsem taky zapomněla jméno). Obsluhovala nás slečna v selském oblečení:). Dali jsme si halušky, typické slovenské jídlo.

Po skvělém, ikdyž opožděném obědě, jsme se nechali (tedy ta parta looserů) odvézt do skanzenu v Zuberci. Je to opravdu ohromná vesnice... prý ze 17. století... Ale víc vám k tomu neřeknu, protože jsme zapluli k mlynářovi na nákup suvenýrů a "pití" (využili jsme toho, že se učitel kochá baráčkama:D )...

Večer jsem s pár lidma seděla u kytary a poslouchala a pak jsem se celá promrzlá odporoučela do našeho stanu. Se spolužačkou jsme začaly hrát Člověče, nezlob se! s 5 figurkama (je to totiž od jedné nejmenované telefonní společností, která má v reklamě "kupodivu" tuto hru). Během chvíle se k nám do stanu pro 3 lidi nakvartýrovali další 4 a bylo nás tam nacpaných 6:D. No, a přidali se k nám.
A během této hry vzniklo:
  • černé figurky - "Tohle je ghetto a tohle Mateční ulice! Kdo mě vyhodí, dostane do držky:D!" (to není rasismus.... a navíc vyhráli:D) "Stáj McLaren Mercedes vypadala beznadějně, ale nakonec vyhrála na plný čáře!"
  • žluté (mé) figurky - "Tak bacha! Tohle ji Čínská čtvrť a já musím rozvýst nudle, tak mi sakra uhni z tý cesty... Mimochodem, promiň, že jsem tě vyhodila... "
  • růžové figurky - "A tohle je Lucčina ulice:D:D:D..." (parodovali jsme jednu slečnu ze třídy... je velmi populární:D )
  • modré figurky - těm furt někdo říkal zelené a vlastně jsme na ně nic nevymysleli...:D
Po dlouhé (asi tříhodinové) hře a vypité flašce vaječňáku (který od té doby nemůžu ani vidět... fuuuj...) jsme šli teda konečně spát... Aby se neřeklo:D...

lemur (a kalhotky jsem sakra měla!!):D
Pauleen

Výlet - den první (ST)

21. června 2010 v 16:54 Stalo se
Vzledem k tomu, že jsme jeli na 4 dny, a v každém z nich se toho stalo plno, bude to menší seriál. To víte, nechci vás o nic připravit;).

Tak tedy...

Na pidiminimikroskok

20. června 2010 v 21:18 Co se děje...
Ehm.... plánuji napsat o výletě, ale kupa vypraného prádla mě malinko zdržuje, takže tak zítra či pozítří se tu objeví, co jsem robila :). Bylo to zajímavé... Jen doufám, že to stejně zajímavě i napíšu:D.

Pauleen

8. Smrtí to teprve začíná

16. června 2010 v 8:00 Hvězda
Otočila jsem se a za mnou stál Jason.
"Potřebuješ něco?" zeptala jsem se.
"No, chtěl jsem… Napadlo mě, že bych… Jestli chceš, pomůžu ti s tou scénou," vypadlo z něj po chvíli koktání.
"Aha. A jak?"
"Nezajdeme někam? Jako, pracovně… samozřejmě," navrhl nervózně.
"Pracovně," zopakovala jsem pochybovačně.
"Ano. Řeknu ti pár věcí, které by ti s tou scénou mohly pomoct."
Chvíli jsem přemýšlela, ale nakonec jsem souhlasila. Šla jsem se do šatny převléct a trochu upravit. Jason pak čekal venku, nasedla jsem k němu do auta a jeli jsme do jedné malé restaurace na 62. ulici.

---

Titulek pojede na výlet... :)

14. června 2010 v 22:14 Co se děje...
Ano... zítra okolo půlnoci se nalodím na autobus a pojedu směr Polsko... Ve středu si projdu Osvětím *brrrr, Krakow a Wieliczku... Pak popojedeme a dostaneme se na Slovensko... Ve čtvrtek máme celodenní túru po Roháči. Na pátek a sobotu máme naplánované výlety do ledové jeskyně, termálního koupaliště atd. a cestou domů se zastavíme ještě kdesi na Moravě.
Domů se vrátíme okolo sobotní půlnoci...¨
Krásně nevyspaní, špinaví, utahaní, upocení.... no prostě se budeme mít skvěle:D.
Jedeme 2 třídy. My a ještě jeden třeťák. Jich jede asi 20 nás... a teď pozor... nás jede DEVĚT!!! Neuvěřitelné číslo:D. Ale nějak bych to neřešila... Naše třída prostě stojí za prd. Tohle je náš poslední výlet a skoro nikdo nejede...:(

Každopádně... jak už jste asi pochopili... tady nebudu... Robinovská povídka skončila a Hvězdu mám už jen jednu kapitolu, zbytek není dopsaný... teda je, ale někde po papírech a ty musím najít a pak ještě přepsat. Plánuju to, opravdu:D!


Zítra budu balit, až se ze mě bude kouřit, takže se sem asi nedostanu... Proto to píšu teď.

Na rozloučenou tu je jedno video, které jsem nešla na YouTube a spojuje 2 mé lásky - Anastaciu a Robina:)...


Au revoir!
Pauleen

Epilog

9. června 2010 v 17:58 Návrat krále
Návrat krále
O sedm let později...

Motýlci v břiše, úsměv na tváři...

7. června 2010 v 22:07 Stalo se
avatar
Potkala jsem ho na čarodějnice... Jo jo, magický večer...

Kamarádka se mě zeptala, jestli bych nejela s ní a s klukama do kempu k rybníku, že prý se bude slavit. Plánovala jsem upálení sebe sama, jako každý rok... a zas to nevyšlo...:D

Doma jsem vymyslela zajímavou výmluvu (to je story samo o sobě, ale tím vás zatěžovat nebudu:D ), ve které mi kámoška pomohla a vyrazili jsme do kempu. Po příjezdu tam jsme se tak nějak seznámili (bylo nás tam 10, z toho jen 4 holky) a pak kluci začali stavět stan.

"Otoč to!"
"Ne, vole, na druhou stranu."
"Co děláš?!"
"Drž to! Drž to!"
"Říkám ti, otoč to!"
"Tam to musíš natáhnout!" "Kde?" "Támhle." "Tady?" "Ne! Támhle!"
...

Po nějaké půl hodince byl stan postavený a ty samé pany "inženýry" jsme nechali zapálit gril. Rozpalovali ho půl hodiny... S tím, že naprosto netušili, kam s pepem (takový ten bílý šutr, co se s ním zapaluje oheň), kam s uhlím a jak to, že to pořád nehoří:D...

Po nějaké té zábavě (mezi to počítám i houpačky, které jsme každou chvíli obsazovali:D ) jsme se tak kolem třetí čtvrté hodiny ráno odebrali do stanu a bylo mi oznámeno, že kluci nechtějí spát spolu, tak nás, holky rozdělili a já spala s ním. Tedy... nespala... lépe řešeno... probděla jsem s ním celou noc povídáním o třešni, sumcích, štikách, ... No prostě věci, co se normálně neřeší:D. Do toho jsme střídavě usínali asi tak na pět minut.
Ráno jsme se neuvěřitelně brzo probudili a začali prudit ostatní:
"Ondrooo?"
"No?"
"Spíííííš?"
Takhle jsme se každého zeptali snad pětkrát. *A vůbec jsme jim nelezli na nervy:D:D:D...

*****

Během týdne jsme si psali a hned týden po čarodkách mě pozval na večeři. Byl to zajímavý večer... A krásný... Vrátila jsem se domů před půl druhou... Ale zatímco jsme byli před naším barákem, slyšeli jsme odbíjet půlnoc a jednu hodinu:)...

Už jsem zapomněla, jaký to je být šťastná a zamilovaná...

Mno jo... konec příběhu...  To by bylo pro dnešek vše, děti... Doubrou noc a ať vás blešky štípou celou noc...:D

No jo... je 10 večer... Je to na mým myšlení vidět:D

Pauleen

26. Návrat krále

2. června 2010 v 19:03 Návrat krále
Doufám, že jste na něj nezapomněli:). A taky doufám, že si ještě aspoň trochu pamatujete něco z předchozích kapitol. Tahle je poslední. Pak už bude jen Epilog.
Hořkosladké loučení...
Návrat krále
Sherwood. Milovaný Sherwood. Milovaný domov.
"Jsou tady!" vykřikla Kate, když si všimla tří postav na koni, které se k nim blížily. Vstala a běžela jim naproti. Kousek od nich zpomalila, aby koně nevyplašila. Došla s nimi do tábora a tam se přivítali. John se nabídl, že odstrojí koně a donese zavazadla dovnitř do tábora. Robin si sedl s Allanem k ohništi a začal vyzvídat, co všechno se tu stalo v jeho nepřítomnosti. Emily odtáhla Kate mezi postele a truhlice a vyzvídala také. Jen něco jiného.