Švestky všude, kam se podíváš...

19. září 2009 v 14:12 |  bloopers
Ách to sluníčko... dneska je fakt krásně. Před chvilkou jsem se vrátila od babi ze zahrady. Byla jsem tam na obědě, protože naši nejsou doma a kuchtit se mi nějak nechtělo. A navíc... Kdo by odmítl dědovi skvělé bramboráčky?!
Po obědě (samozřejmě jsem byla nafurovaná tak, že dnes večeři asi vynechám) jsem sebou plácla na zahradě a chvíli se jen tak slunila ve vyhrnutém tričku a sukni. Sousedi museli zírat:D.
No, ale abych se dostala k tomu hlavnímu... Jak už to u většiny (ne-li dokonce u všech) babiček bývá, dostala jsem půl plechu čerstvě upečeného švestkového koláče. Pfff... Nejenže jsem se s tím musela táhnout domů (i když zas tak těžké to není), ale zajímalo by mě, kdo to bude jíst? Zvlášť, když včera ještě mamka napekla buchty. "Nečekaně" taky se švestkami. Proč jich je najednou tolik??? Já vím, blbá otázka:)...
Teďka čekám, až mi napíše kamarádka, abych mohla vypadnout ven. Nejdřív bych šla sama a pak si dáme někde sraz a půjdeme spolu někam drbat. Mám v plánu jít do parku a něco napsat. Chápete mě? Něco napsat? Nikdy jsem kvůli tomu nechodila ven. Ale potřebuju asi vpadnout ze čtyř zdí, které mě svírají a někdy se i přibližují k sobě. To když mám záchvaty nudy nebo deprese.
A ten telefon furt chrní!
Dneska mě napadla další povídka. Nevím, jestli z ní třeba neudělám kapitolovku nebo ji nechám. No vlastně ani nevím, jestli se odhodlám k tomu, abych ji napsala. Ono totiž... Mám vymyšlenou jednu kapitolovku, další se mi rodí v hlavě a teď ta třetí... Ale že by to Pája napsala na papír nebo do počítače? Ne! Proč? Protože je blbá a líná. Nebo líná a blbá, to je jedno. Potřebovala bych nakopat, posadit ke stolu před tužku a papír a donutit k psaní. Místo toho sedím u púočítače a píšu kraviny nebo každou půl hodinu měnít status na facebooku (eh, to bylo jen jednou).
Alespoň, že mám rozepsaný Návrat krále... to mě nutí psát dál. Kdybych neměla nic napsaného, asi se nedočkáte.
Pauleen
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Míla | 19. září 2009 v 17:08 | Reagovat

Švestek se letos opravdu urodilo!

A na povídku či povídky jsem zvědavá - a nemusí být na pokračování - a jestli ji napíšeš, nebo ne - to se nechám překvapit ;-)

A na další díl Návratu krále se těším - doufám, že bude brzy  :-)

2 Kejtie ~ I love you, my Affs :o* | Web | 19. září 2009 v 20:33 | Reagovat

:D švestek jsem se přejedla o prázninách a taky jsem dnes byla u babičky  :-D  ;-)

3 anawy | 20. září 2009 v 12:47 | Reagovat

hmmm, švestky sú slivky, však? tento rok som ich veľa nevidela, skôr sme mali veľa marhúľ...a ak sa ti nechce písať kapitolovka, tak napíš nejaké jednorázovky  :-)

4 Pauleen | 20. září 2009 v 13:42 | Reagovat

anavy: Jo, jsou. A ty marhuľy bych si dala radši. Švestek už jsem nějak přejedená:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama