7. Modrá není dobrá

15. září 2009 v 19:01 |  Návrat krále
Emily se v noci probrala z bezvědomí, sebrala ze země nádobí a zmizela z místnosti. Když o chvíli později vycházela z kuchyně, pohrávala si s vlasy, aby jí tolik nepoletovaly okolo očí. Když si je všemožně odhrnovala z obličeje, zavadila si o pravé oko a sykla bolestí. Běžela do pokoje, půjčila si od Kate zrcátko a ve světle svíčky se prohlížela. V místě, kdy cítila bolest se objevil velký modrý monokl. Vlasy, které jí obvykle padaly do čela, využila k zakrytí modřiny a učesala si drdol. Protože už skoro svítalo, nemělo cenu chodit spát. Nestíhala ani do lesa. Stejně by tam nešla. Zaprvé všichni by tam ještě spali a zadruhé neměla potřebu jim ukazovat cenu za útěk od tyrana.

Město se pomalu probouzelo a Em vyšla z pokoje. Rozhodla se, že se projde po probouzejícím se tržišti. Obchodníci vyndávali své zboží na stánky, rozespale se rozhlíželi okolo a zívali. Dívka zašla do jedné z uliček a opřela se o vlhkou kamennou zeď. Sklonila hlavu a přemlouvala se, aby nezačala brečet. Kvůli němu už nikdy nebude. Slíbila si to, když jí bylo třináct. A neporuší to!
Asi po hodině se vracela zpátky. Trh byl plný lidí. Šla pomalu a sledovala všechny okolo sebe a neuvědomovala si, že někdo za ní volá její jméno.
"Em." dostihl ji konečně Allan a chytil ji za ruku.
Trhla sebou a otočila se. "Allane, co tu děláš?"
"Já… jsem přišel pozdravit."
"Nelži, vidím ti to na očích."
"No dobře… Robin má o tebe strach. A tak… Co se ti stalo?" zeptal se, když si všiml modrého fleku okolo pravého oka.
"Nic. Já… jen jsem spadla." lhala dívka. To poslední, co teď potřebuje, jsou otázky kladené až moc zvědavým zbojníkem.
"Nelži, vidím ti to na očích." řekl tentokrát Allan a ona poznala, že je v koncích. Nechtěla mu to ale vysvětlovat, a tak znovu zopakovala svoji lež.
"No jak myslíš. Ale jsem tvůj přítel a ty víš, že ti kdykoliv pomůžu. To přeci přátelé dělají."
"Už jdi, až tě tu nevidí." vyháněla ho Emily.

---

V hlavním sále seděli u jednoho stolu princ John, lord Georges a sir Guy.
"Proč jste s námi chtěl mluvit, lorde?" zeptal se panovník.
"Princi Johne, napadlo mě, že bychom mohli změnit obchodní podmínky smlouvy."
"Jak to myslíte?"
"No. Já naučím sira Gisborna umění zabíjet a vy mi zaplatíte. Tak zní ta původní. Já bych ji pozměnil. Za to, že ho naučím všechno, co umím, mi zaplatíte o trochu méně a přidáte k tomu tu služku. Jane se, myslím, jmenuje. Souhlasíte oba dva?"
Princ John nechal zavolat Emily.
"Mám pro tebe dobrou zprávu. Tedy myslím, že je dobrá. Odjíždíš."
"Kam?" vyděsila se.
"Lord Georges ti nabídl střechu nad hlavou a já souhlasil."
Nemohla se protivit rozhodnutí prince.
Do místnosti vtrhl lord: "Á, tak už jste jí řekl tu radostnou zprávu? - U mě se budeš mít jako v bavlnce." usmál se na dívku, ale jeho oči říkaly: "Jen se těš!" Potom jí poručil, aby si šla zabalit a za chvíli se ukázala u něj v pokoji. Dovedl ji ke dveřím a šeptl jí do ucha: "Radši se nesnaž utéct!"

---

"Co to děláš?" vykřikla Kate, když vběhla do pokoje.
"Balím."
"Proč? Vracíš se do lesa?"
"Kéž by." vzdychla Em a rozplakala se. Tím porušila svůj slib, že kvůli Georgesovi plakat nebude.
"Tak proč?" přiběhla k ní pradlenka, odhrnula jí vlasy z čela a všimla si modřiny.
"To ti udělal ten chlap? Tak proto jsi nepřišla v noci sem. Co se stalo?"
Emily začala vyprávět celý příběh z dětství. Jen to, co souviselo s lordem Georgesem, nic víc.
"Jak ti mám pomoct?"
"Nemůžeš." utřela si slzy Em. Vyhrnula si sukni a z kotníku odvázala zbojnickou známku. "Na, tady máš na památku. Abys nezapomněla, žes byla kamarádka holky, co patřila k Robinu Hoodovi," usmála se uslzenýma očima.
Potom vstala, popadla do ruky uzlíček věcí a odešla.
Zaťukala na dveře lorda Georgese a ty se otevřely.
"Pojď dál. Dneska odpoledne mám s Gisbornem poslední hodinu a večer vyjedeme. Sbal mi na cestu. Až pro tebe přijdu, bude už venku nachystaný kočár, tak ať nečeká dlouho." řekl lord a odešel.
Emily otevřela jeho cestovní truhlu a dala do ní všechny věci, které posbírala po pokoji. Sedla si k oknu a dívala se ven. Směrem k lesu. Co asi dělá Robin? A ostatní? Už je nikdy neuvidí. Nikdy. Zaleskly se jí oči a raději je zavřela.

---

Kate držela v ruce Emiliinu zbojnickou známku a přemítala si, co jí řekla. O tom muži, který učí bojovat a zabíjet, který ji držel jako malou. Kate moc dobře chápala, proč Emily utekla. Sama by asi udělala totéž.
Chytla provázek za oba konce a nechala ho, aby se jí volně houpal před očima. Po chvíli ho schovala do ruky a vyběhla ven. Proběhla okolo Gisborna, který po několikáté zuřivě zapíchl pytel pilin a kterého pochválil lord Georges, přes nádvoří, kde jí malém porazil kůň, jenž táhl lordův kočár, a vyběhla městskou bránou ven. Tam se zastavila a přemýšlela, jestli dělá správnou věc. Otočila se, aby se ujistila.
Ano, dělá.
S tímto přesvědčením se otočila zpět k lesu a znovu se rozeběhla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kejtie ~ I love you, my Affs :o* | Web | 15. září 2009 v 21:07 | Reagovat

je to úžasné pokaždé se do toho tak začtu :D jsem zvdavá co se bude dít z Em a co provede Kate...

2 Míla | 15. září 2009 v 22:21 | Reagovat

Teda, je to čím dál zajímavější, jsem taky zvědavá, co bude dál  :-)

3 Pauleen | 16. září 2009 v 18:52 | Reagovat

Ona jde z průšviho do průšvohu... to vypadá, jako bych ji neměla ráda:D Ale mám... já ji z toho snad dostanu. :D Uvidím, jak se mi bude chtít ;-)

4 Lenny | Web | 16. září 2009 v 19:10 | Reagovat

Ať Emily zdrhne zpátky do lesa! Teda, doufám že aspoň Kate napadlo jít za Robinem..těším se na další díl :-)

5 anawy | 16. září 2009 v 20:06 | Reagovat

asi sa budem opakovať, ale musím to napísať, tieto poviedky sú fakt super, vždy sa do nich začítam a mrzí ma, že kapitola už končí a neviem sa dočkať ďalšej :-) teraz už viem, čo si myslela tým, že pre emily nastanú zlé časy, ale robin jej určite pomôže  :-)

6 Sami | E-mail | Web | 16. září 2009 v 22:29 | Reagovat

Moc hezký kapitola. Konečně sem našla čas si ji v klidu přečíst :-) Stejně jako Lenny doufám, že Kate napadlo jít za Robinema a že to Robin jako obvykle stihne včas ;-)

7 Pauleen | 19. září 2009 v 8:47 | Reagovat

Sami: Kdysi jsi napsala, že Robin není žádný Superman... souhlasím a tady to taky platí :-D Ale nějak to udělat musí, takže ho z něj trochu udělám :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama