Září 2009

Opět mi nezbývá nic jiného než sem napsat tři tečky (a opět slovy!!)

30. září 2009 v 19:27 bloopers
Nemám ráda úvody k článkům. Nikdy nevím, jak mám začít a když pak něco napíšu, ve většině případů je to naprostá kravina... snůška keců. Nemohl by to napsat někdo za mě? *ne, nemohl, jen se v tom plácej sama!*

Teď tu sedím a do texťáku ťukám úkol na němčinu. Die Haushalt. Domácnost, pro ty, co neumí ani slovo německy. Máme napsat všechno, co jsme doteď dělali, to znamená: jak je to u nás, jak bychom to chtěli mít v naší budoucí domácnosti, rodělení mužských a ženských prací tak nějak obecně... Prostě nuda. Mám jeden odstavec a pár řádků a nevím co dál. To, co mi zabere několik řádků je vypisování činností. Třeba luxování, utírání prachu, praní, žehlení, vaření, vynášení odpadků (no hele, na to jsem zapomněla:D )... A vidíte, i tady to zabere plno místa. A hned mám půl úkolu hotovýho:D.

A zítra z němčiny ještě píšem. Passiv. Trpný rod. A aby toho nebylo málo, tak nám třídní nachystal písemku z dějepisu. Na husitské války a období po nich. Nemám ráda dějepis. Bavila mě Anglie, to jo, ale husity bereme už po stodvacátýšestý *dobře - po třetí* a stejně si nic nepamatuju kromě "Mistr Jan Hus byl upálen roku 1415." A možná ještě to, že Žižka postupem času přišel o jedno i druhé oko a pak bojoval slepý.

Ach jo, ten avatar je dokonalý... *zírá a blbě se culí*

Tak se mějte:o).

Lovu zdar
Pauleene

Tak snad do třetice všecho dobrého...

29. září 2009 v 11:14 Stalo se
Včera jsme po třech hodinách strávených v autě dorazili z Prahy na Orlík do jednoho malinkého kempu. Měli jsme ještě necelou půlhodinku čas, tak jsme zašli na něco jako svačinku... Naši si dali kafe, po kterém toužili poslední hodinu a půl, a já se ségrou jsme si daly horkou čokoládu a teplou vafli. Pak jsme se zašli podívat, kde je ten chlapík, co nám má půjčit loďku. Volali jsme mu, protože u sebe nebyl. Prý je v Chorvatsku a na pláži obsluhuje lodě jeho taťka.

Tak jsme teda seběhli na pláž (nevím, proč nás to nenapadlo dřív)...
Tam byla ještě jedna rodinka a nějací tři lidé zrovna odjížděli. Když "ten pán" (nevím, jak mu mám říkat) přijel na břeh, zjistil, že má o rodinu víc.
"Já bych pro vás loď měl, ale zrovna včera se mi u té jedné podělal motor, takže je pojízdná jen jedna."
A tím to začalo.

Můj taťka se s ním šel podívat do počítače a za chvíli přišli s tím, že jsme tam my a potom další dvě jména. Zeptali jsme se té rodinky, jak se jmenují - no a oni v tom počítači nebyli vůbec. Navíc ta dvě jména byla stornovaná a ti, co odjeli jako první, ti vůbec neměli jet. Do toho přišel ještě nějaký kluk tak okolo 25 let, že měl jet taky, ale jemu volali, že to stornovali. Ten o tom věděl. Ale kdo byli ti na lodi???

Nakonec se po půl hodině rozhodlo, že pojedeme my. Vlezli jsme na loďku, Adélka (sestra) zalezla dovnitř a začala si kreslit loď, taťka dostával instrukce, jak se s plachetnicí jezdí...pluje, a já s mamkou jsme pozorovali tak nějak všechno kolem sebe.
Když nám "ten pán" chtěl ukázat, jak se startuje, zjistil, že náš motor je také porouchaný. Nenastartoval. Takže jsme vylezli z lodi.

Druhá rodinka a my jsme jako "odškodnění" za ty nervy a zbytečnou jízdu dostali víkend zdarma, takže tam jedeme v květnu.

Počasí nám tentokrát vyšlo, jen ten motor. Ale mamka to bere sportovně: "Aspoň jsme na té lodi už seděli." :D

Takže v květnu do třetice všecho dobrého?? No snad už to vyjde, jinak pak už se mi tam nechce jet. :D

Pauleen

PS: Místo plavby na plachetnici jsme navštívili Zvíkov. Krásný hrad. Později sem snad dám fotky, pokud nebudete mít nic proti:o).

39/2009

29. září 2009 v 10:39
Návštěvnost za minulý týden (21.9. 2009 - 27.9. 2009) je:

Pondělí: 17
Úterý: 17
Středa: 5
Čtvrtek: 16
Pátek: 20
Sobota: 19
Neděle: 17

Celkem: 111

Vítr do plachet a slunce do vlasů

27. září 2009 v 10:46 Co se děje...
Tak jsem se konečně dočkala...
Zítra je 28. a zítra máme na celý den pronajatou lodičku... plachetničku... Moc se těším.
Odjíždíme dneska odpoledne, abychom v Praze přespali a nemuseli zítra vstávat v pět ráno a vyjíždět z domova. Takže strávíme noc u mé "milované" babi a zítra ráno se pak nalodíme na Orlíku a celý den budeme plachtit.
Vrátím se v pondělí večer a budu ráda, když stihnu Vyprávěj nebo aspoň Dr. House, takže vám povyprávím v úterý. Máme totiž ředitelský den - učitelé se jedou "vzdělávat" či co, takže budu trůnit doma:o)...
Tak se mějte hezky, užívejte si slunečné babí léto a nashle v pterý...
Jen doufám, že někde neztroskotáme:D...
Pauleen

Prolog

25. září 2009 v 20:56 Hvězda
To celé bylo jako zázrak. Splněný sen. I když... dost dlouho jsem si uvědomovala, že je to realita.
Moje realita.

HELP

24. září 2009 v 16:25 Ostatní
Tak jsem zjistila, že co se týče jedné z povídek, mám sice prolog, možná i část prvního dílu, ale jaksi nemám jméno a obrázek.

Takže...

Žádám vás o dvě věci:
1. Hlasujte, prosím v anketě a ulehčete mi rozhodování mezi 4 názvy.
2. Můj počítač není schopný splnit mé přání, tudíž se ptám: Není někdo z vás šikovný a ochotný, aby udělal obrázek s mými (snad ne přehnanými) nároky?
  • na obrázku bych chtěla mít mladou, obyčejnou dívku a dvě děti - chlapeček, 3 - 5 let, holčička tak kolem desíti let
  • sama mám dva obrázky, můžete je použít, je na nich herečka Autumn Reese, ale pokud chcete úplně někoho jiného, nechám to na vás...
Pokud se někdo hlásí, napište mi to do komentářů.

můj e-mail, na který můžete obrázky posílat

Díky moc

Pauleen
38/2009

21. září 2009 v 19:06
Návštěvnost za minulý týden (14.9. 2009 - 20.9. 2009) je:
Pondělí: 14
Úterý: 22
Středa: 19
Čtvrtek: 11
Pátek: 8
Sobota: 25
Neděle: 25

Celkem: 124


Shit! Nějak mi blbne editor, takže mám tak trochu smůlu... Nemůžu témeř nic...

A bacha! Pája se dokopala k psaní povídek:D! Mám prolog k jedné a prolog a část první kapitoly ke druhé (původně to celé měl být pouze a jen prolog, ale rozpůlila jsem to). Bohužel, obojí je v sešitku. A k té jedné mám dokonce i obrázek... hm... překonala jsem se:D To koukáte co? Dlouho jsem slibovala a po hóóódně dlouhé to konečně plním. Takže až bude blog fungovat dle mých přání a potřeb (prostě tak, jak má), napíšu to.

Pac a pusu
Pauleene

o 3 minuty později: "Ono to funguje!!!"

8. Já to tak nenechám

20. září 2009 v 14:45 Návrat krále
Včera jsem nic nenapsala (nakope mě už někdo?), takže místo nové povídky zveřejňuji novou kapitolu Návratu.
Jenže když Kate proběhla kolem pár stromů, uvědomila si, že vlastně neví, kde hledat. Ani koho hledat. Co teď? Nemohla křičet na celý les: "Robine Hoode, ukaž se mi!" a nikoho jiného neznala. Vlastně ano. Takového malého v čepičce. Jednou viděla, jak s ním Emily mluví. Ale nevěděla jeho jméno. Opřela se o strom a svěsila hlavu. Zklamala. Nemá plán. Bláhově si myslela, že se jí podaří zachránit kamarádku, ale nedomyslela to nejdůležitější - jak.
Najednou uviděla mladého muže, jak kráčí k lesu. Byl urostlý a celkem pěkný.

Švestky všude, kam se podíváš...

19. září 2009 v 14:12 bloopers
Ách to sluníčko... dneska je fakt krásně. Před chvilkou jsem se vrátila od babi ze zahrady. Byla jsem tam na obědě, protože naši nejsou doma a kuchtit se mi nějak nechtělo. A navíc... Kdo by odmítl dědovi skvělé bramboráčky?!
Po obědě (samozřejmě jsem byla nafurovaná tak, že dnes večeři asi vynechám) jsem sebou plácla na zahradě a chvíli se jen tak slunila ve vyhrnutém tričku a sukni. Sousedi museli zírat:D.
No, ale abych se dostala k tomu hlavnímu... Jak už to u většiny (ne-li dokonce u všech) babiček bývá, dostala jsem půl plechu čerstvě upečeného švestkového koláče. Pfff... Nejenže jsem se s tím musela táhnout domů (i když zas tak těžké to není), ale zajímalo by mě, kdo to bude jíst? Zvlášť, když včera ještě mamka napekla buchty. "Nečekaně" taky se švestkami. Proč jich je najednou tolik??? Já vím, blbá otázka:)...
Teďka čekám, až mi napíše kamarádka, abych mohla vypadnout ven. Nejdřív bych šla sama a pak si dáme někde sraz a půjdeme spolu někam drbat. Mám v plánu jít do parku a něco napsat. Chápete mě? Něco napsat? Nikdy jsem kvůli tomu nechodila ven. Ale potřebuju asi vpadnout ze čtyř zdí, které mě svírají a někdy se i přibližují k sobě. To když mám záchvaty nudy nebo deprese.
A ten telefon furt chrní!
Dneska mě napadla další povídka. Nevím, jestli z ní třeba neudělám kapitolovku nebo ji nechám. No vlastně ani nevím, jestli se odhodlám k tomu, abych ji napsala. Ono totiž... Mám vymyšlenou jednu kapitolovku, další se mi rodí v hlavě a teď ta třetí... Ale že by to Pája napsala na papír nebo do počítače? Ne! Proč? Protože je blbá a líná. Nebo líná a blbá, to je jedno. Potřebovala bych nakopat, posadit ke stolu před tužku a papír a donutit k psaní. Místo toho sedím u púočítače a píšu kraviny nebo každou půl hodinu měnít status na facebooku (eh, to bylo jen jednou).
Alespoň, že mám rozepsaný Návrat krále... to mě nutí psát dál. Kdybych neměla nic napsaného, asi se nedočkáte.
Pauleen

7. Modrá není dobrá

15. září 2009 v 19:01 Návrat krále
Emily se v noci probrala z bezvědomí, sebrala ze země nádobí a zmizela z místnosti. Když o chvíli později vycházela z kuchyně, pohrávala si s vlasy, aby jí tolik nepoletovaly okolo očí. Když si je všemožně odhrnovala z obličeje, zavadila si o pravé oko a sykla bolestí. Běžela do pokoje, půjčila si od Kate zrcátko a ve světle svíčky se prohlížela. V místě, kdy cítila bolest se objevil velký modrý monokl. Vlasy, které jí obvykle padaly do čela, využila k zakrytí modřiny a učesala si drdol. Protože už skoro svítalo, nemělo cenu chodit spát. Nestíhala ani do lesa. Stejně by tam nešla. Zaprvé všichni by tam ještě spali a zadruhé neměla potřebu jim ukazovat cenu za útěk od tyrana.