3. Hledám práci

28. srpna 2009 v 21:31 |  Návrat krále
(Moc se vám omlouvám. Píšu tu nehorázné kraviny a otravuji vás svými problémy. Ještě chvíli v tom budu pokračovat a nejspíš mě ukamenujete. Takže, abych si to vyžehlila, tak tady máte další díl povídky. A ještě jednou, promiňte...)

Robin začal s vysvětlováním: "Napadlo mě, že by Em mohla jít na hrad jako náš zvěd. Chvíli by tam pracovala a podávala nám zprávy, co se děje, proč přijel John a proč odjel šerif."
"Ale proč zase já?" namítla Emily.

"Myslel jsem, že by ses mohla nechat zaměstnat jako pradlenka. Ehm, koukej, koupil jsem ti na to oblečení."
"Pradlenka? Ty si myslíš, že umím prát? Já to nikdy pořádně nedělala."
"To je jednoduchý," začal Allan, "Namočíš prádlo, přemáchneš, a tam, co je flek, tak tam to vydrbeš."
"Tak proč nejdeš ty, když jsi tak chytrý?" vyjela na něj dívka.
"Protože by v sukni vypadal hloupě." odpověděl jí sarkasticky Robin a Allan ještě dodal: "Jo, a navíc, vypadám snad jako holka?"
Em se naštvala a se slovy, že nikam nejde, odešla někam do lesa.
Zbojníci dojedli a poklidili.
"Měl bys za ní jít," šeptl John Robinovi, když seděli u ohně.
Ten se tedy se slovy: "Asi máš pravdu." zvedl a odešel do lesa stejným směrem, jako Emily pár hodin před tím. Napadlo ho jen jediné místo, kam by mohla jít.
Starý dub. Místo, kde kdysi bydlela. Tam utekla, když mu ukradla její vlastní luk, tam spolu byli celý den a on se snažil ji poznat. Tam si sama postavila v koruně stromů svůj "dům", který ji později Gisborne spálil až do posledního kousku dřeva.
Nemýlil se. Opravdu tam byla. Ležela mezi kořeny stromu a klidně spala. Robin chvíli stál a pozoroval ji s nepatrným úsměvem na rtech, a pak přišel až k ní, sedl si, opřel se zády o kmen, položil si její hlavu na svá kolena a hladil ji po vlasech.
Začínalo se stmívat, když se Emily probudila. Jakmile si uvědomila, že leží na Robinových nohách, rychle se narovnala.
"Přestaň se už, prosím, zlobit." zašeptal Robin a políbil ji.
Dívka si povzdychla a poprvé po dlouhé době na něj promluvila: "Vždyť já se nezlobím. Já jen nechci zas na hrad. Víš, jak to minule dopadlo."
"Teď tam ale tvůj otec - teda, šerif, jestli ti vadí, že mu tak říkám, není."
"Ale Gisborne ano."
"Nechci, aby ses promenádovala po chodbách. Byla bys pradlenka, takže by ses s ním ani nesetkala. Neboj, já bych tě nevystavil nebezpečí." uklidnil ji Robin, "Pojď sem." usmál se a políbili se.
Emily a Robin se vrátili do tábora, až když už všichni spali. Lehli si do potichu do postele, aby je nevzbudili, a usnuli.

---

Ráno se zbojnice oblékla do věcí, které jí koupil Robin. Bílou volnou halenu s odhalenými rameny a červenobílou proužkovanou nabíranou sukni. Část vlasů si sepla sponou a nechala je volně spadnout na nahá ramena. Zbojnickou známku si uvázala okolo levého kotníku a na druhou nohu si připnula malou dýku.
Potom vyšla ven, aby se rozloučila s ostatními.
"Moc ti to sluší." pochválili ji všichni čtyři. Robin vstal a šel ji vyprovodit na kraj lesa.
"Choď do tábora každý druhý den, ať vím, že je všechno v pořádku, ano? Budu rád za cokoliv, co se dozvíš. Hlavně proč odjel šerif a co tam dělá John. A nebude to trvat dlouho a přijdu si pro tebe."
"Robine, neboj. Já vím." řekla mu Emily a políbila ho nejdřív na tvář a pak i na rty. Celou cestu se drželi za ruce. Teď se mu dívka vyvlékla a dala mu ruku na hruď.
"Dál už půjdu sama, ano?"
Kývl. Naposledy se políbili a Em odešla cestou k městu.

---

Ozvalo se ťukání na dveře a otevřela stařena: "Co chceš?"
"Já … dobrý den. Já se chtěla zeptat, jestli bych tu nemohla pracovat jako pradlenka." odpověděla jí mile Emily.
"Hm, dobře. Zalez dovnitř." poručila jí stará žena, a když dívka vešla, zabouchla za ní dveře. Provedla ji všude, kde měla pracovat a nakonec ji přes louku, kde byly natahané šnury na prádlo, zavedla do menšího domku vedle hradu. Odvedla ji do jedné z mnoha malých místností a se slovy: "Tady budeš spát." ji do ruky vrazila zástěru.
Jen co za sebou Emily zavřela dveře, znovu se otevřely a dovnitř vstoupila malá blondýnka.
"Ahoj. Jsem Kate."
"Ahoj."
"Ty tu teď budeš bydlet se mnou?"
Emily jen kývla a začala se rozhlížet.
Pokojík byl velmi malý. Dvě postele, jedna truhla a to bylo vše. Moc volného místa nezbývalo.
Než se Kate stihla zeptat na jméno své nové spolubydlící, zabušil někdo na dveře. Otevřela je a v nich stála stařena, která před chvílí přijala zbojnici mezi pradlenky, a řekla jim, že mají nastoupit do práce.
Obě dívky vstaly, doběhly do prádelny pro mokré prádlo a běžely ho s několika dalšími dívkami pověsit na šňůry.
O pár hodin později se na louku vrátily, aby sundaly suché prádlo. Tentokrát však jen Emily a Kate, neboť bylo najedou tolik práce, že všichni obíhali po hradě.
"Co se děje?" zeptala se Em.
Kate pokrčila rameny: "Nevím přesně, ale Betty, ta malá s černými vlasy, říkala, že má přijet nějaká návštěva, tak se chystá ložnice a tak."
"Aha. A nevíš kdo?"
"To netuším. Proč?" nakrčila zvědavě čelo malá blondýnka.
"Jen tak." mávla nad tím rukou Emily a začala si prozpěvovat. Kate se hned přidala, protože písničku znala. Obě dívky se smály, pobrukovaly si a prozpěvovaly a skoro si nevšimly, že na nádvoří přijel kočár.
"Já běžím napřed, tohle potřebuje ta stará bába co nejdřív." zasmála se Kate.
"Kdože?"
"No ta, co tě přijímala. Já ji tak říkám, protože ji nemám ráda." vysvětlila.
Emily se pousmála a řekla, ať radši běží. Sama složila poslední lněnou košili a dala ji na koše na ostatní prádlo. Zvedla koš ze země a šla směrem, kterým běžela druhá pradlenka.
Cesta vedla přes nádvoří, kde právě se vybavoval princ John s nějakým mužem, pravděpodobně s tím návštěvníkem, o kterém mluvila Kate. Emily se na chvíli zastavila, aby si ho prohlédla. Měla pocit, že ho zná, ale nemohla si vybavit odkud.
A pak jako z čistého nebe ji zasáhla vzpomínka. Do očí ji vhrkly slzy a překvapením upustila koš s vypraným, čistým prádlem.
"Ne." vydechla s uslzenýma očima upřenýma na hosta.*poznámka autorky: Ano, objevila se Kate. Ta seriálová. Nejdřív jsem ji neměla ráda, ale postupem času jsem si ji bolíbila, tak jsem ji sem přidala:o).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 anawy | 28. srpna 2009 v 22:42 | Reagovat

tak toto bol fakt dobrý diel...toľko záhad naraz, už sa neviem dočkať pokračovania...a to ako allan vysvetľoval emily ako sa perie nemalo chybu  :-D

2 Sami | Web | 28. srpna 2009 v 23:20 | Reagovat

přesně tak z týhle věty  "Namočíš prádlo, přemáchneš, a tam, co je flek, tak tam to vydrbeš." - jsem nemohla
:-D  :-D  :-D jsem opravdu napnutá kdo je ten johnův host
a jinak mě rozhodně nevadí, když tu píšeš o svých problémech, vím, že někomu pomáhá se o tom vypsat a navíc tohle je přece tvůj blog, takže si tu piš o čem chceš ;-)

3 Míla | 31. srpna 2009 v 14:56 | Reagovat

Pěkné, už se nemůžu dočkat pokračování a odhalení toho hosta  :-)

4 Lenny | Web | 1. září 2009 v 20:14 | Reagovat

Juu, Kate, super :-D

5 Temprence | E-mail | Web | 4. září 2009 v 20:15 | Reagovat

Ach ... Allan v sukni. Škoda že jsi ho tam neposlala místo Emily  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama